Przejdź do treści

Concierge w Warszawie

W dzisiejszych czasach człowiek coraz bardziej zatraca się w swojej karierze. Ciągły rozwój i dążenie do poprawy sytuacji materialnej własnej oraz swojej rodziny sprawia, że mamy coraz mniej czasu wolnego. Gdy już go mamy to pochłaniają nas typowe obowiązki domowe, po wykonaniu których dosłownie nie mamy siły na nic. Sprawia to, że sami siebie zamykamy w kole bez końca. Jednak istnieją metody, aby się z tego koła wydostać.

Czym są usługi Concierge ?

Podstawą idei concierge jest świadczenie usług. Odbywa się to poprzez wynajęcie osoby szerzej zwanej konsjerżem. Historia tego zawodu sięga średniowiecza. Wtedy to miał on typową dla dozorcy funkcję. Miał za zadanie utrzymać ogień na świecach w korytarzach i licznych zamkowych komnatach. Musiał jednocześnie wiedzieć o wszystkim, co się w zamku dzieje i być gotowym do działania w każdym momencie. Dziś może to zabrzmieć trochę abstrakcyjnie, ale konsjerż odpowiadać będzie dosłownie za wszystko, co mu zlecimy. Ograniczać nas tutaj będzie co najwyżej pakiet, jaki wykupimy w danej firmie. Zazwyczaj w niższych pakietach otrzymamy pomoc w prostszych sprawach. Są to między innymi wynajęcie fachowca w celu naprawy usterki, zamówienie stolika w restauracji czy też umówienie wizyty u lekarza lub fryzjera. Wyższe standardy pozwalają natomiast na dużo większą swobodę w doborze zleceń naszemu konsjerżowi. I tak tutaj będziemy już mogli zlecić mu zorganizowanie rodzinnego wyjazdu z atrakcjami, zaplanowanie wakacji, transportu, przeprowadzki, wyszukanie przedszkola dla dzieci i wiele, wiele innych. Zastąpi on nas przy wyprowadzaniu zwierząt na spacer, zorganizuje nam szkolenia, zakupy, znajdzie opiekunkę dla dziecka, a także pomoże w zorganizowaniu diety i treningu. Usługi te spopularyzowane zostały przez różnego rodzaju banki, które dodawały je do pakietów dla bogatszych klientów. Obecnie wiele firm prywatnych również oferuje usługi concierge.

Usługi Concierge w Warszawie - gdzie szukać ?

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie spółek specjalizujących się w tym temacie, jest research w Internecie. Dzięki temu poznamy nie tylko ich witryny, oferty i cenniki, ale także opinie klientów korzystających z ich usług. Jedną z bardziej znanych warszawskich firm tego typu jest BRELLA – ZDALNY ASYSTENT. W jej ofercie znajdziemy zarówno usługi z zakresu concierge, jak i wirtualnego asystenta, wirtualnego sekretariatu oraz asystenta terenowego. Brella oferuje swoim klientom efektywny plan godzinowy. To, co go wyróżnia to stopniowanie ceny. Im więcej wykorzystanych godzin pracy konsjerża w miesiącu, tym mniej zapłacimy za każdą z nich. Jeśli nie wykorzystamy ani jednej godziny to po prostu nie zapłacimy nic. Oprócz tego wykupić możemy specjalne abonamentowe pakiety godzin w niższych cenach. Przy skorzystaniu z tej opcji konieczne jest zawarcie umowy na minimum 6 miesięcy, jednak koszt za każdą godzinę pracy asystenta jest dużo niższy. Usługi Brella zaliczyć można do najwyższej półki, co przekłada się na to, że pomoc uzyskamy w każdej możliwej sprawie. Dzięki temu znajdziemy czas zarówno dla siebie, jak i swoich bliskich.